W czasach dzieciństwa każdy z nas chętnie uczył się nowych rzeczy. Zadawaliśmy mnóstwo pytań rodzicom, dziadkom, starszemu rodzeństwu, pragnęliśmy wiedzieć, co jak działa, co się z czego bierze i dlaczego tak, a nie inaczej. Ciekawość dziecięca pozwala naszym pociechom poznawać świat i reguły, które nim rządzą. Warto wykorzystać ten czas i zachęcić maluchy, by rozwijały swoje zainteresowania.

Poręczna gitara dla dzieci

poręczna gitara 1/2Każdy z nas ma specjalne uzdolnienia i predyspozycje, które sprawiają, że jesteśmy dobrzy w danej dziedzinie. Przykładowo, jeśli lubimy zwierzęta, możemy wybrać weterynarię jako przyszły zawód, a jeśli pasjonują nas kulinaria, dlaczego nie kształcić się w tym zakresie? Warto zastanowić się, co lubimy robić i co dobrze nam wychodzi. Wielu z nas ma dobrze rozwinięty słuch muzyczny, lubi śpiewać lub też grać na instrumencie. Rodzice, którzy zauważają takie predyspozycje u swoich pociech, często decydują się na posłanie ich do szkoły muzycznej. Maluchy mogą się tam uczyć zasad gry na instrumentach i pod okiem doświadczonych nauczycieli rozwijać swój talent. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by dziecko miało odpowiednio dobrany rozmiar instrumentu, na którym gra. Poręczna gitara 1/2 przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, czyli takich, które zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem. Jeśli nasza pociecha jest wysoka lub drobna jak na swój wiek, możemy kierować się innymi kryteriami przy wyborze instrumentu. Pomocny będzie tu wzrost dziecka i rozstaw palców jego lewej ręki. Jeśli uczeń ma od 133 do 153 cm wzrostu, gitara ½ będzie dla niego idealna, podobnie jak wtedy, gdy jego rozstaw palców wynosi od 16 do 18 cm. Pamiętajmy, że zbyt duża lub zbyt mała gitara utrudni dziecku naukę, dlatego warto wybrać taką, która najlepiej pasuje do jego wzrostu. W sklepie muzycznym możemy zapytać o pomoc doświadczonego doradcę klienta, który z pewnością wybierze najlepszy instrument dla małego muzyka. Pomocą służą też nauczyciele w szkole muzycznej, którzy obserwują postępy uczniów i korygują drobne błędy techniczne. Będą oni w stanie określić, jakiego rodzaju gitary potrzebuje dziecko.

Gra na gitarze to wspaniałe zajęcie, dzięki któremu rozwiniemy naszą kreatywność i słuch muzyczny. Nie wyobrażamy sobie kolonii, obozów harcerskich, spotkań przy ognisku czy wyprawy w góry bez gitary, dlatego warto już od najmłodszych lat pielęgnować słuch muzyczny. Dla dzieci polecane są gitary w rozmiarze ½, gdyż dzięki temu łatwiej im będzie trzymać instrument i prawidłowo na nim grać.