Razem z mężem podjęliśmy decyzję, ze zamieszkamy na wsi. Chcieliśmy kupić jakąś działkę, najlepiej taką na której będzie już stał dom, który będziemy mogli wyremontować i w nim zamieszkać. Oboje pochodzimy z Kaszub, dlatego żeby nie odcinać się zbytnio od rodziny i znajomych, zależało nam na tym, aby znaleźć dom w tej okolicy. Ponieważ aktualnie nie pracuje i mam więcej czasu, to ja zaczęłam poszukiwania, żeby przedstawić mężowi jakieś konkretne ogłoszenia i nie zawracać mu głowy przeglądaniem wszystkich portali o nieruchomościach.

Znalazłam dużą działkę na Kaszubach

duża działka na sprzedaż - kaszubyPrzeglądając jeden portal z ogłoszeniami natrafiłam na ogłoszenie zatytułowane duża działka na sprzedaż – kaszuby.  Tytuł nie był zbyt szczegółowy i nawet w przybliżeniu nie podawał, gdzie na Kaszubach znajdowała się ta działka, ale z ciekawości kliknęłam. Okazało się, ze to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Działka była dostępna w naprawdę bardzo dobrej, przystępnej cenie, a w dodatku była ulokowana w ciekawej lokalizacji. Z jednej strony znajdowała się blisko miasta, sklepów i wszystkie co jest potrzebne do życia, z drugiej w okolicy był las, a co za tym idzie, cisza i spokój. Najważniejsze było jednak dla mnie to, że na działce znajdował się dosyć przestronny domek. Miał on właśnie taką wielkość, jakiej z mężem potrzebowaliśmy. Kuchnia i łazienka z osobną toaletą były już urządzone, pokoje mogliśmy całkowicie zaaranżować po swojemu. Od razu zadzwoniłam do męża, który był w pracy i powiedziałam mu, że wysłałam mu w smsie, linka do ogłoszenia o sprzedaży bardzo ładnej, wyjątkowej działki. Kilkanaście minut później mąż oddzwonił, że jemu również ta działka bardzo się podoba i już nawet zadzwonił do właścicielki, i umówił nas na oglądanie działki i nieruchomości. Byłam bardzo zadowolona z faktu, że jemu również się to miejsce spodobało. Kilka dni później po obejrzeniu domu na żywo, byliśmy już pewni, że zamieszkamy w tym miejscu. Wpłaciliśmy zaliczkę i podpisaliśmy w dotychczasowymi właścicielami umowę przedwstępną.

Pozostało nam jeszcze tylko załatwić sprawy formalne związane z bankiem i kredytem hipotecznym. Na szczęście nie mieliśmy z tym problemów i jeszcze tego samego dnia sprawdziliśmy księgi wieczyste i hipotekę nieruchomości. Załatwiliśmy sprawy notarialne i w końcu zostaliśmy właścicielami tej pięknej działki na Kaszubach. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że udało nam się tak szybko znaleźć odpowiednie dla nas miejsce. Teraz czeka nas jeszcze tylko przeprowadzka. Już nie mogę się doczekać.