• Post author:
  • Post category:Handel

W drukarkach atramentowych używa się kartridży z tuszem. Odkąd wymyślono ten rodzaj drukarek to zupełnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wkładamy do drukarki kartridż i drukujemy, dopóki nie skończy się w nim wkład, czyli oczywiście tusz. Dzisiejsze drukarki są o wiele nowocześniejsze od tych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Teraz dokładnie widzimy poziom tuszu i mamy jasną informację co do konieczności wymiany kartridża na nowy. Trzeba też zauważyć, że tusze znacząco potaniały i można korzystać z bezpiecznych zamienników.

Wydajność tuszu zależy od producenta

wydajne tusze w grodzisku mazowieckimMało kto kupuje dzisiaj do swojej drukarki oryginalny tusz. Większość korzysta z zamienników, które kosztują kilkakrotnie mniej niż oryginały. Zamienniki są robione tak doskonale, że drukarki nie są w stanie rozpoznać czy włożono do nich oryginalny tusz czy zamiennik. Jeśli ktoś pamięta jak się zaczynała historia z zamiennikami to pewnie wie, że zaczęło się od skupowania starych kartridży i nabijania ich zwykłym tuszem za pomocą strzykawki. Tak było na początku, gdy pojawiły się pierwsze modele drukarek atramentowych. Ich ceny były wówczas kosmiczne. A dzisiaj drukarkę dobrej jakości kupimy za niespełna dwieście złotych. Wracając jednak do tego co w drukarkach najważniejsze to oczywiście można dzisiaj kupić naprawdę tanie i wydajne tusze w Grodzisku Mazowieckim. Działa tam hurtownia, w której świetnej jakości tusz kupimy za kilka złotych. Jeden tusz kupuje się do drukowania monochromatycznego, ale do drukowania w kolorze potrzebne są trzy tusze w podstawowych barwach. Dopiero z tych trzech kolorów drukarka samoczynnie tworzy sobie każdy potrzebny do wydrukowania kolor. W każdym razie na pewno warto dzisiaj kupować zamienniki z jeszcze innego względu. Niektóre tusze są o wiele bardziej wydajne od oryginałów. A ich wydajność zależy głównie od tego, kto te tusze produkuje. Im wyższa jakość produkcji tym więcej z danego tuszu powstanie zadrukowanych kartek papieru. I w tym wypadku oryginalne wcale nie oznacza, że lepsze.

W całym kraju znajdziemy sporo sklepów i hurtowni, które oferują w sprzedaży zamienne tusze do drukarek. Im lepszy producent tym większa wydajność takiego tuszu. Produkcja zamiennych kartridży do drukarek atramentowych bardzo mocno ewaluowała. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że ich jakość niekiedy przewyższa jakość oryginałów. Zamienniki kosztują od kilku do kilkunastu złotych, dlatego ich kupowanie opłaca się o wiele bardziej, aniżeli kupowanie oryginałów. A jakość wydruku jest przecież identyczna.