Goście hotelowi na całym świecie oczekują od swojego pobytu w tego typu obiekcie przede wszystkim komfortu i spokojnego wypoczynku. Zarządzający takimi obiektami zapewniają im więc różnorakie atrakcje mające na celu spełnienie tych oczekiwań. W lepszych hotelach biznesowych standardem stają się strefy spa & wellness, dostęp do basenu albo strefy fitness z salą ćwiczeń i bieżniami do biegania, czy nawet coraz popularniejsze sauny. Nie to jest jednak najważniejsze podczas pobytu w hotelu zwłaszcza osób przebywających w delegacjach.

Niedoceniana rola zasłon hotelowych

zasłony hoteloweZarządzający wszystkimi hotelami muszą jednak pamiętać, że podstawową rzeczą, na jakiej należy ich gościom to jakość i komfort snu. Ideą tego typu obiektów jest przecież nocleg. Jednak nawet wygodne łóżko nie zawsze wystarczy do zapewnienia idealnych warunków do wypoczynku. Bardzo istotną, chociaż bardzo mocno niedocenianą rolę odbywa zupełnie inny element wyposażenia pokojów – zasłony hotelowe. Mało który z gości jest bowiem spać komfortowo, jeśli jego okno wychodzi na okno innego budynku, przez co może być podglądany przez obce osoby. Ten problem jest szczególnie zauważalny w hotelach zlokalizowanych w centrach miast lub w przypadku pokojów umieszczonych na parterze. W takich sytuacjach gruba zasłona hotelowa daje poczucie komfortu i prywatności, które są kluczowe do przyjemnego wypoczynku. W niektórych częściach świata spotykany jest inny problem, a mianowicie – zróżnicowana godzina zapadania zmroku. Są bowiem miejsca, w których w momencie kładzenia się do snu na dworze ciągle świeci słońce. Podobny problem mają zresztą goście zmieniający strefy czasowe, którzy nie zdążyli jeszcze przystosować się do czasu lokalnego. Ze względu na takie sytuacje w renomowanych hotelach zasłony hotelowe często obsługiwane są za pomocą pilota, który pozwala na ich zdalne zasłanianie i odsłanianie. Dzięki temu idąc spać goście mają możliwość zasłonięcia zasłon już po zajęciu swojej ulubionej pozycji w łóżku, bez konieczności wstawania.

W czasach, kiedy wszyscy nastawieni są na zapewnienie gościom hotelowym różnego rodzaju atrakcji w postaci dostępnych usług czy jak najlepszego designu wiele osób po prostu zapomina o roli słońca w naszym życiu, przez które nawet w najpiękniejszym pokoju możemy zostać obudzeni wcześnie rano przez wpadające przez okno promienie słoneczne, przez co nie wyśpimy się i źle będziemy wspominać cały pobyt w hotelu. Dlatego zasłony w hotelach odgrywają ważniejszą rolę, niż wielu gościom i zarządzającym hotelami się wydaje.