Wiele czynników niekorzystnie wpływa na kondycję naszego kręgosłupa. Brak aktywności, nieodpowiednia dieta, a także nagminne przesiadywanie przed ekranem komputera, są częstymi przyczynami bólu pleców. Dolegliwość ta jest bardzo powszechna, często dezorganizuje codzienne funkcjonowanie i jest przyczyną pogorszonego samopoczucia. Czasem ból jest na tyle uciążliwy, że środki przeciwbólowe okazują się nieskuteczne. W takich sytuacjach niezbędna jest wizyta u specjalisty, by ten odpowiednio zdiagnozował problem i znalazł metody na skuteczną pomoc pacjentowi.

Techniki wykorzystywane w leczeniu bólu pleców

uporczywy ból pleców w PoznaniuOdpowiednie badania są sposobem na to, by znaleźć przyczynę problemów. Dzięki temu lekarz może zlecić odpowiednie leczenie. Poza środkami farmakologicznymi, warto skorzystać także z pomocy fizjoterapeuty, który posiada dużą wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu skutecznie pomoże każdemu pacjentowi. Wizyta u lekarza jest niezbędna w przypadku, kiedy dokucza nam uporczywy ból pleców W Poznaniu pacjenci mogą udać się do odpowiedniego specjalisty. Niezwykle pomocnym sposobem na złagodzenie dolegliwości bólowych jest masaż. Przynosi on wyraźną ulgę, rozluźnia napięte mięśnie, a jednocześnie działa relaksująco i odprężająco. Pacjenci często korzystają także z innych metod, które skutecznie im pomagają. Pole magnetyczne, hydroterapia, laser oraz elektroterapia są bardzo pomocne. Często stosuje się także leczenie zimnem. Krioterapia jest doskonałym wsparciem i nieodłącznym elementem leczenia dolegliwości, które dotyczą kręgosłupa. Pacjenci powinni także wykonywać różne ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie wybranych partii kręgosłupa, rozluźnienie mięśni i zlikwidowanie bólu. Ważne jest, by zabiegi rehabilitacyjne były wykonywane systematycznie, gdyż tylko wówczas przyniosą pożądane rezultaty. Niezwykle istotna jest także profilaktyka, dbanie o prawidłową postawę, unikanie nadmiernego obciążania pleców, a także regularna aktywność.

Nadmierna waga, brak ruchu oraz nieprawidłowe dbanie o swoje zdrowie, są częstymi przyczynami wad postawy. Ważne jest zatem, by zadbać o swój kręgosłup, bo zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć. Kiedy jednak pojawią się dolegliwości, które dotyczą różnych części pleców, ważne jest szybkie działanie i skorzystanie z pomocy lekarza. Im szybciej rozpoczęte leczenie, tym lepsze i skuteczniejsze jego działanie. Warto zatem zachować czujność i nie bagatelizować dolegliwości, gdyż wiele z nich jest bardzo uciążliwych i w przyszłości może znacznie pogorszyć jakość życia.