Nowe zasady bezpieczeństwa w ostatnich miesiącach spowodowały zamknięcie wielu biur i firm, choć razem z pracownikami byliśmy zdeterminowani by utrzymać poziom pracy w firmie na takim samym szczeblu jak przed ogłoszeniem obostrzeń. Nie wprowadzaliśmy więc pracy zdalnej, która dla wielu pracowników mogła okazać się bardzo trudna lub wręcz niemożliwa, a zamiast tego zapadła decyzja o ciągłej dezynfekcji pomieszczeń użytkowych i biur pracowniczych.

Szybkie odkażanie pomieszczeń biurowych

dezynfekcja biur w warszawieCoraz więcej firm sanitarnych zaczęło zajmować się takimi czynnościami, zarówno w trybie stałym jak i okresowym, dlatego też mogliśmy do woli zapoznawać się z ofertami i opiniami, by wybrać najsolidniejszego wykonawcę czynności sanitarnych na terenie naszych biur. Jedna z bardzo rekomendowanych firm utrzymania czystości od niedawna zaczęła zajmować się również profesjonalnymi usługami sanitarnymi, w których skład wchodziła również dezynfekcja biur w Warszawie i okolicach. Mieliśmy okazję współpracować z ową firmą, i po zakończeniu owej współpracy byliśmy bardzo zadowoleni z wykonanych usług, dlatego bez wahania zaangażowaliśmy ją ponownie, znając bardzo dobrze fachowe podejście i solidność pracowników. Odkażanie biur przeprowadzano na wiele sposobów, w zależności od potrzeb i przestrzeni. W niewielkich pomieszczeniach w których pracowało wiele osób, pracownicy firmy rozpylali środki antybakteryjne w celu jak najdokładniejszego ale i najszybszego oczyszczenia przestrzeni z wszelkich zagrożeń. Duże pomieszczenia które były dość rzadko używane, takie jak sale konferencyjne czy rekreacyjne były natomiast naświetlane za pomocą lamp ultrafioletowych, usuwających skażenie równie skutecznie co środki antybakteryjne, choć znacznie szybciej. Lampy były jednak mniej dokładne, gdyż światło przez nie emitowane nie docierało do każdego miejsca w pomieszczeniu, dlatego też najlepiej sprawdzały się w miejscach o niewielkiej ilości wyposażenia.

Firma zajmowała się również odkażaniem precyzyjnym, zwłaszcza czyszczeniu wyposażenia pomieszczeń które było najczęściej używane, jak również czyszczeniem poręczy i wszystkich powierzchni zazwyczaj pomijanych podczas standardowych czynności dezynfekcyjnych. Dokładność i precyzja wykonania odkażania pomogły nam zachować prawie standardowy tryb pracy, a z racji iż wszystkie czynności były wykonywane w trakcie przerw pracowniczych lub po zakończeniu pracy biurowej, w żaden sposób nie kolidowały one z zadaniami, jakie wykonywał nasz personel w trakcie dnia pracy.