Właśnie urządzam swoje mieszkanie, dlatego sumiennie przeglądam katalogi z wyposażeniami wnętrz. Chciałabym znaleźć jakąś ciekawą inspirację, bo na razie nie mam swojego pomysłu. Co do kilku elementów jestem na sto procent pewna, jak to, że zainwestuję w dębowe meble i drewniana podłogę. Nie chcą też mieć urządzonego mieszkania w nowoczesnym stylu, lecz jestem bardziej nastawiona na rokoko, barok lub klasycyzm. Zamówiłam wczoraj długie firany klasyczne do salonu w kolorze ciemnozielonym oraz brązowe zasłony. Może i będzie trochę ciemno, ale mi to jak najbardziej odpowiada.

Duży wybór długich firan klasycznych do salonu

długie firany klasyczne do salonuTakie eleganckie i długie firany klasyczne do salonu, znalazłam w sklepie internetowym, w którym zamawiała moja mama. Zdecydowałam się na zakupy online, ponieważ ceny są zdecydowanie niższe od tych, które proponują nam stacjonarne sklepy. Przykładowo, za metr zasłon, czy firanek zapłaciłam prawie dwukrotnie mniej, a w dodatku otrzymałam mini chodniczek do łazienki gratis. Moje nowe firany wykonane są z tiulu i maja aksamitne wstawki. Są nieco za długie, więc będę musiała jeszcze zanieść je do krawcowej w celu skrócenia. Mam nadzieję, ze drogo nie weźmie, bo staram się jak najwięcej oszczędzić na moich zakupach. W celu realizacji urządzenia mieszkania, musiałam wziąć z pracy pożyczkę, bo niestety, ale nie miałam żadnych oszczędności. Warto jednak było zainwestować w te długie klasyczne firanki, gdyż niesłychanie pięknie one się prezentują w moim salonie. Są niezwykłym elementem aranżacji okna, maja elegancki wygląd oraz nadają całemu mieszkaniu szyku. Jestem nimi zachwycona i nie żałuję, że musiałam za nie słono zapłacić. Mimo, iż zakupiłam je po zniżce, to wydałam za całość 900 złotych, natomiast zasłony kosztowały 600 złotych. Mam nadzieję, że ten zestaw będzie mi służył długie lata. Szkoda, że jeszcze nie zaopatrzyłam się w kolejne firanki, żeby mieć w razie czego na zmianę. Wiadomo, że od czasu do czasu, firanki należy wymieniać i zanieść do pralni. Nie wszystko jednak kupię od razu, muszę uzbroić się w cierpliwość i cieszyć z tego, co już mam.

Najtańsze są białe, proste firany z wiskozy. Przyznam, że tez mi się podobają, ale zdecydowanie odbiegają od moich. Eleganckie i długie firany klasyczne do salonu, które wybrałam charakteryzują się przede wszystkim majestatycznym wyglądem, nadają całemu wnętrzu nietypowego uroku, unikalności. Dzieje się tak, ponieważ maja oryginalny kolor, dla niektórych za ciemny, ale dla mnie idealny. Planuję mieć w salonie dużo świec i wprowadzić romantyczną atmosferę, co niewątpliwie te firany mi umożliwią.