Picie kawy w domowych warunkach również może być bardzo eleganckie. Zwłaszcza, jeśli w naszym salonie znajdzie się miejsce na jeden bardzo ciekawy dodatek, jakim jest stolik kawowy. Takie stoliki wykorzystywane były od początku dwudziestego wieku i do dzisiaj kojarzą się z wysokim poziomem klasy. Obecnie w sklepach meblarskich znajdziemy wiele takich stolików i tylko od nas zależy, jaki dokładnie wybierzemy. Elegancja jednak wskazuje, że są modele, które nadają się najbardziej.

Mały stolik kawowy do Twojego salonu

mały stolik kawowy biały lakierowanyCzy zastanawiałeś się, jaki stolik Cię najbardziej interesuje? Jeśli chcesz poczuć się elegancko możesz kupić mały stolik kawowy biały lakierowany. Jest to mebel, który pasuje do wielu rodzajów aranżacji, a picie przy nim kawy jest bardzo przyjemne. Taki stolik, wbrew temu, że jest mały ma całkiem dużą powierzchnię do stawiania na nim wszelkiego rodzaju kubków. Kształt stołu jest prostokątny, ale jego rogi są zaokrąglone. Tym samym stworzone jest wrażenie niezwykłej estetyki blatu. Co do nóg, jest kilka wersji. Najbardziej podobają mi się stoliki tradycyjne, na czterech nogach. Są one ciekawie rzeźbione i w porównaniu z kształtem blatu bardzo krótkie. Tym sposobem osiągamy poczucie harmonii. Biały kolor dopełnia ten styl i świetnie dopasowuje sie do białych filiżanek. Na takim stoliku można z powodzeniem stawiać kawę bez obaw, że się zabrudzi. Dlaczego? Otóż w tym momencie przechodzimy do korzyści funkcjonalnych, spowodowanych niewielką warstwą lakieru na blacie. Jak się zapewne domyślasz, lakier sprawi, że powierzchnia będzie gładka, a wręcz śliska. Dzięki temu wszelkie czyszczenie stolika będzie proste. Nawet kurz będzie na nim niewidoczny. Masz do wyboru kilka rodzajów bieli. Może to być ostra biel, przypominająca odrobinę śnieg w słoneczny dzień. Jest jeszcze mleczna biel, albo lekko przytłumiona, z dodatkiem barwy niebieskiej. Wszystko zależy od tego, jaka barwa najlepiej skomponuje się z innymi elementami wystroju. Dobrze jest mieć biały dywanik pod stół.

Na pewno myśląc o takim stoliku masz skojarzenia z elegantami, którzy żyli u schyłku dziewiętnastego i na początku dwudziestego wieku. Możesz wprowadzić taką atmosferę u siebie w salonie. Z pewnością znajdzie się dużo osób, które wolą nowoczesny styl. Jednak elegancja i poczucie klasy nigdy nie wyjdzie z mody. Jest to dobry sposób na to, by poczuć się prestiżowo u siebie w domu, a nawet w wynajętym mieszkaniu. Zwłaszcza, że mebel pasuje do tak wielu aranżacji. Nie będzie problemu ze skomponowaniem go z wnętrzem.

 

Close Menu