Kiedy zaparzam sobie poranną kawę w ekspresie to nie myślę o tych wszystkich pracach serwisowych, które trzeba przy nim regularnie wykonywać. Wówczas nie liczy się nic innego jak tylko to, żeby napić się mojej ulubionej kawy. Jej smak zawsze sprawia, że zapominam o wszystkich kwestiach związanych z jego późniejszym wyczyszczeniem. Bo tak zupełnie na poważnie to o ekspres do kawy trzeba w odpowiedni sposób zadbać. Codziennie trzeba go umyć wodą a raz na dwa miesiące rozkręcić i dokładnie wyczyścić wszystkie elementy.

Zostawiam ekspres w serwisie na cały dzień

serwis ekspresów do kawyZ czyszczeniem ekspresu jest sporo zachodu, bo trzeba dokładnie umyć każdą jego część. Nawet najmniejsze części muszą być dokładnie wyczyszczone. Najpierw trzeba się do nich dostać. I powiem szczerze, że ja tego jeszcze ani razu nie robiłem samodzielnie. Dostałem – co prawda – sporych rozmiarów instrukcję obsługi, ale na czytaniu takich rysunków trzeba się jeszcze odrobinę znać. A mnie po prostu brakuje na to czasu. Pracuję praktycznie od piątku do soboty i trudno mi jest wygospodarować sobie kilka godzin na rozebranie ekspresu, jego czyszczenie a potem jego poskładanie. Dlatego znalazłem bardzo solidny serwis ekspresów do kawy, do którego zawożę moje urządzenie do czyszczenia. Robię tak odkąd właściwie kupiłem swój pierwszy ekspres do kawy. Teraz mam najnowszy model ekspresu znanej marki, ale kupiłem go dlatego, że wspomniany serwis jest jednocześnie autoryzowanym serwisem tego producenta. Dzięki temu w razie konieczności mogą też wykonać naprawy gwarancyjne. W każdym razie robię to w taki sposób, że zawożę rano ekspres do serwisu a na wieczór go odbieram. Wiem i jestem tego pewien, że w tym czasie jest on rozłożony praktycznie do zera i dokładnie wyczyszczony. Jestem tego pewien, że tak się dzieje, ponieważ jego czystość widać na pierwszy rzut oka. Całe czyszczenie kosztuje mnie niespełna dwieście złotych. Biorąc pod uwagę ilość pracy, jaką trzeba przy tym wykonać, to jest naprawdę niewiele. A ja dzięki temu mogę cieszyć się moją ulubioną kawą bez żadnych ograniczeń.

Każdy ekspres do prawidłowego i niezawodnego działania wymaga regularnego czyszczenia przynajmniej raz na kwartał. Można to zrobić samodzielnie, ale trzeba sobie na to zarezerwować cały dzień. Trzeba jeszcze być biegłym w czytaniu instrukcji obsługi, która ma kilkadziesiąt stron. Dlatego wolę zawieźć swój ekspres do profesjonalnego serwisu i mieć pewność, że zostanie dobrze wyczyszczony przez ludzi, którzy się na tym znają. Wolę takie rozwiązanie, aniżeli zajmowanie się tym przez cały dzień.