Przydałaby się w naszej firmie jakaś dobra agencja od social media, która będzie sprawdzać się świetnie podczas codziennej komunikacji z naszymi fanami w różnych kanałach mediów społecznościowych. W większości przypadków jak kontaktowaliśmy się z pracownikami innych firm to ci faktycznie sami prowadzą takie działania. My zamierzaliśmy postawić na profesjonalizm i współpracę z firmą, która zna się na tym najlepiej.

Firmy zajmujące się social media

social media agencjaSocial media to faktycznie bardzo mocno rozwijająca się dziedzina w internecie. Mogliśmy wykorzystywać wszystkie dostępne kanały social media, jak i poszczególne z nich. Z jednej strony wiedzieliśmy, że warto będzie pojawić się wszędzie, ale i tak woleliśmy poczekać na opinię firmy zewnętrznej i ofertę, którą ma do zaproponowania. Social media agencja wydawała nam się idealną możliwością dla nas z tego względu, że za kilkaset złotych miesięcznie zaoferowała się, że będzie prowadzić dla nas pełną komunikację z potencjalnymi klientami w internecie, co na pewno przełoży się na większe zainteresowanie naszą firmą w internecie. Teraz wiemy, jak ważną rolę pełni social media w internecie. Widzieliśmy liczne case studies pokazujące, że faktycznie docieranie do nowych klientów dzięki takim działaniom jest o wiele bardziej sprawne i szybkie. Zależało nam na prawidłowym ustaleniu grupy docelowej. Firma bardzo mocno korzystała z naszej wiedzy sprzedażowej. Mogliśmy podpowiedzieć firmie, co jest dla nas ważne, w jakim stylu ma być prowadzona komunikacja i co najważniejsze do kogo targetować reklamy. Jak widzicie jest wiele rzeczy, o które trzeba zadbać przy prowadzeniu różnorodnych działań marketingowych, a całe szczęście firma wydawała się, że wie co robi i na pewno będzie mogła profesjonalnie podjąć się prowadzenia takich działań dla nas. Zależało nam także na spójnej komunikacji i bardzo atrakcyjnych grafikach, za które firma właśnie miała odpowiadać. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i podpisaniu umowy firma praktycznie na drugi dzień już zajmowała się naszymi profilami w internecie.

Jak widzicie wszystko dzieje się na bieżąco. Od momentu wybrania firmy do współpracy do podpisania umowy i rozpoczęcia współpracy minęło parę dni. Teraz mamy faktycznie bardzo dobrze prowadzony kanał w mediach społecznościowych i już myślimy o rozszerzeniu współpracy o dodatkowe kanały, które na pewno spotęgują wszystkie efekty, które się pojawiają. Głównie zależało nam na budowaniu marki i sprawieniu, że klient dowie się o nas ciekawych rzeczy.

 

Close Menu