Po wielu latach pracy za granicą postanowiliśmy z mężem wrócić do Polski. Przez blisko piętnaście lat pobytu w Anglii uzbieraliśmy sporo dobytku. Musieliśmy jakoś przewieść to do kraju. Ze sobą do samolotu mogliśmy zabrać tylko kilkanaście kilogramów bagażu. Całą resztę włącznie z meblami musieliśmy wysłać wcześniej, tak żeby nasze rzeczy czekały już w Polsce, kiedy wrócimy do kraju. Postanowiliśmy znaleźć firmę kurierską, która podjęłaby się przewozu tak dużej przesyłki. Musieliśmy zabezpieczyć nasze rzeczy odpowiednio.

Firma kurierska na przewóz dużych przesyłek 

duże przesyłki kurierskie polska angliaPoszukiwania odpowiedniej firmy kurierskiej zaczęliśmy od przejrzenia stron internetowych lokalnych przewoźników. Niestety, większość z nich oferowała przewóz tylko niewielkich przesyłek do kilkudziesięciu kilogramów. Z tych musieliśmy z miejsca zrezygnować. Zostało trzech przewoźników z którymi postanowiliśmy się skontaktować. Wybraliśmy jedną z nich, która wydawała nam się najlepsza, a następnie udaliśmy się do siedziby firmy, żeby uzgodnić szczegóły transportu. Firma ta reklamowała się jako najlepsza na duże przesyłki kurierskie polska anglia. Na miejscu zapoznaliśmy się z ich ofertą kurierską. Dowiedzieliśmy się, że możemy wykupić specjalne ubezpieczenie, które zabezpieczy nas dobytek. Firma specjalizuje się w przewozie takich dużych przesyłek i stawia na wysoką jakość. Za dodatkową opłatą sama zajmuje się zabezpieczeniem mebli i przedmiotów dużych gabarytów. Firma ta nie korzysta z pośredników w Polsce tylko ma tam swój oddział, dzięki czemu gwarantuje taką samą jakość przewozu we wszystkich krajach. Ich oferta wydawała nam się satysfakcjonująca, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć firmie przewóz naszego dobytku do Polski. Uzgodniliśmy szczegóły, a następnie podpisaliśmy umowę. Nasza przesyłka jest naprawdę duża. To meble z trzypokojowego mieszkania oraz część sprzętów z kuchni i łazienki. W dodatku wszystkie nasze rzeczy osobiste i prywatne. Dlatego w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na usługę przewozu rzeczy z naszego domu w Anglii do siedziby firmy kurierskiej.

Sporządzona umowa była dla nas bardzo korzystna. Mimo, że cena była dość spora i tak wyszło dużo taniej, niż gdybyśmy chcieli sprzedać to wszystko i urządzać się w Polsce na nowo. Ostatni tydzień minął nam pod znakiem pakowania rzeczy. Kiedy pojawili się bardzo mili panowie z firmy kurierskiej zapakowali do ciężarówki nasze rzeczy, a następnie zgodnie z umową zabezpieczyli nasze meble przed podróżą. Pozostało nam tylko czekać, aż dostaniemy wiadomość z Polski o tym, że nasz dobytek został dostarczony.