Coraz większym zainteresowaniem cieszy się styl skandynawski. Duża liczba osób wprowadza go do własnego, domowego wnętrza. Styl ten charakteryzuje się jasną kolorystyką, która łączy w sobie wykorzystanie naturalnych materiałów oraz miękkich tkanin dekoracyjnych. Efektem takiego połączenie jest stworzenie niezwykle przytulnego i dobrze prezentującego się wnętrza. W jadalni głównym elementem jest stół. Jaki wybrać żeby ładnie się komponował?

Wybór stołu w stylu skandynawskim

masywny stół drewniany skandynawskiDrewno jest jedną z cech charakterystycznych wykorzystywanych w tym stylu. Najlepiej jeżeli zachowane jest ono w naturalnych, jasnych odcieniach. W połączeniu z bielą i szarością świetnie się prezentuję. Aranżując wnętrze jadalni warto pamiętać o tej zasadzie. Prosty, masywny stół drewniany skandynawski świetnie sprawdzi się w takim pomieszczeniu. Taki mebel powinien posiadać dobrze widoczne, naturalne zarysy słojów, dzięki czemu nie będzie wyłącznie spełniał praktycznej funkcji, ale również stanie się dobrym elementem dekoracyjnym jadalni. Jeżeli już się na niego zdecydujemy warto zastanowić się nad jego kształtem. W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się drewniany stół okrągły, ponieważ optycznie będzie powiększał wnętrze. Świetnie będzie się prezentował na środku jadalni. Nie posiada on ostrych krawędzi, przez co jest wygodny w użytkowani i przed wszystkim bezpieczny – jeżeli w domu przebywają małe dzieci jest to kolejny powód, dla którego warto wybrać właśnie ten kształt. Prostokątny stół jest klasyczną wersją tego mebla i dobrze sprawdzi się zarówno w przestronnej jadalni czy kuchni, jak i w mniejszych pomieszczeniach. Będzie on dobrze się prezentował, nawet jeżeli postawimy go przy ścianie. Taka forma jest wygodna podczas podawania posiłków, ale również podczas pracy przy komputerze. Ważną kwestią jest również jego wielkość. Powinien być on na tyle duży, aby mieć do niego swobodny dostęp. Przed wybraniem się na zakupy warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie i przemyśleć ile osób będzie przy nim codziennie siedzieć oraz to z jaką częstotliwością odwiedzają nas goście.

Szukając idealnego stołu w stylu skandynawskim warto przemyśleć i przeanalizować wile czynników. Zasada wybierania takiego mebla pod względem wizualnym jest niezwykle prosta, jednakże to inne czynniki mogą powodować nie lada problem. Przed udaniem się do sklepu warto poświęcić trochę więcej czasu nad wyobrażeniem sobie jak ma on dokładnie wyglądać i w jaki sposób ma się komponować z resztą otoczenia. Stół stanowi serce każdego domu i ma być przede wszystkim funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.