W celu unowocześnienia, polepszenia efektywności procesów, zwiększenia bezpieczeństwa produktów wielu przedsiębiorców decyduje się na montaż w swoich obiektach produkcyjnych i magazynowych nowoczesnych rozwiązań technicznych, które mają na celu odgrodzenie od siebie poszczególnych obszarów i sekcji pomieszczeń. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie różnego typu kurtyn przesuwnych, których mnogość pozwoli dopasować idealny model do danego miejsca. Kurtyna szyta na miarę zaskoczyła już swoją funkcjonalnością i korzyściami, które przyniosła dla firmy, już niejednego przedsiębiorcę.

Wiele rodzajów kurtyn przesuwnych

kurtyny przesuwneWydzielenie śluz towarowych oraz osobowych jest jednym z wymagań większości standardów higienicznych, o certyfikacje których stara się wiele przedsiębiorstw. Wdrożenie tych systemów jest możliwe dzięki zastosowaniu kurtyny. jest to szybkie i takie rozwiązanie, które będzie sprawdzać się przez bardzo długo okres czasu. Nie bez znaczenia są także koszty związane z użytkowaniem danego budynku. Kurty skutecznie obniżają koszty ogrzewania budynków – zapobiegają ubytkom ciepła. Wiele firm w Polsce specjalizuje się w instalacjach tego typu urządzeń. W zależności od konstrukcji budynków oraz warunków infrastrukturalnych stosuje się różnego typu kurtyny przesuwne. Do najczęściej wybieranych przez klientów należą kurtyny jednoczęściowe zamocowane na jednej szynie. Ta konstrukcja jest najprostsza i jednocześnie najtańsza. W przypadku jej zastosowania wymagane jest miejsce tylko po jednej stronie otworu, które ma osłaniać kurtyna. Kurtyny dwuczęściowe sprawdzają się w miejscach, gdzie po każdej ze stron nadproża jest miejsce na składanie się kurtyny. Kurtyny rozwija się za pomogą wózków, które łączą pasy PCV z szyną. Ilość wózków jest uzależniona od wielkości kurtyny. Systemem, który nie wymaga miejsca na zwiniętą kurtynę jest montaż kurtyny dwuczęściowej dwurzędowej. Kurtyny mogą przemieszczać się na szynach niezależnie od siebie. Użytkownik decyduje, która z części kurtyny zostaje odsłonięta, a która nie.

Montaż systemowych rozwiązań, takich jak kurtyna przesuwna, ułatwiła pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynowych. Z ich pomocą można łatwo stworzyć śluzę towarową lub osobową, ograniczyć koszty ogrzewania i zabezpieczyć obiekt przed szkodnikami. Na rynku istnieje wiele rodzajów kurtyn, które na pewno sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach. Dzięki indywidualnym cechom kurtyn, które są dostosowywane do konkretnego klienta, można z powodzeniem zainstalować odpowiednią kurtynę w dowolnym miejscu.