Niedługo chciałbym udać się na trzytygodniowy urlop w góry świętokrzyskie. Jest tam mnóstwo miejsc, w których nigdy wcześniej nie byłem i chciałbym je odwiedzić. Dodatkowo chciałbym nauczyć się wspinać, a wiem, że w tych rejonach jest mnóstwo miejsc, gdzie można się nauczyć wspinaczki pod okiem dobrego instruktora. W związku z tym oprócz poszukiwań noclegu musiałem zająć się również znalezieniem dobrej szkółki wspinaczkowej, najlepiej takiej, która oferuje ekspertowe kursy dla przyjezdnych. 

Ekspresowe kursy wspinaczkowe

rekomendowana szkoła wspinaniaTak na prawdę z noclegiem w górach świętokrzyskich nie ma problemu jeśli tylko się wie, gdzie szukać. Ja otrzymałem namiary na świetne noclegi od mojej koleżanki z pracy, która była w tej okolicy rok temu. Jest to gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez starsze osoby, więc na pewno będzie tam cisza i spokój, której potrzebuję. Teraz tylko zostało mi naleźć jakiegoś dobrego instruktora wspinaczki. W tym celu wpisałem w internecie na stronie województw zapytanie pod tytułem rekomendowana szkoła wspinania. Wyskoczyło mi kilka pozycji. Dwie z nich były niedaleko miejsca, w które się wybieram. Nie da się ukryć, że najbardziej pasuje mi, żeby do takiej szkółki było blisko, ponieważ nie mam zamiaru robić po sześćdziesiąt kilometrów dziennie, żeby dojeżdżać. Jedna ze szkółek znajduje się zaledwie trzy kilometry od miejsca, w którym zarezerwowałem sobie nocleg. Postanowiłem tam zadzwonić i zapytać o terminy kursów, ceny oraz czas trwania takiego szkolenia. Pani, która odebrała poinformowała, że czas trwania takiego szkolenia to około siedmiu intensywnych dni i obecnie prowadzą zajęcia w trybie ekspresowym, żeby właśnie móc wyjść na przeciw oczekiwaniom osób, które przyjeżdżają w ich okolicę na urlop. Jak dla mnie świetna informacja. Okazało się, że dostanę również rabat, ponieważ będę mieszkał w gospodarstwie agroturystycznym, które ma bardzo dobre kontakty z osobami ze szkółki. Z tego co zrozumiałem jest to chyba rodzina. Jak dla mnie bomba, nie dość, że szybko to jeszcze będę miał zniżkę. Nie ma to jak szczęście. 

Jutro już nadchodzi dzień wyjazdu na urlop. Mam nadzieję, że spędzę go tak jak chciałem. W ciszy i spokoju, na kursie wspinaczkowym. Zakupiłem już wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, w podstawowy ekwipunek do wspinaczki również się zaopatrzyłem. Zresztą osoba, z którą rozmawiałem w sprawie kursu mówi,że mam się niczym nie przejmować bo oni mają sprzęt i chętnie go wypożyczają, ale jednak wolę mieć już swoje. Tym bardzie, że zamierzam ten kurs wykorzystać w przyszłości.