Ostatnio postanowiłem wyremontować mieszkanie. Nie ukrywam, że musiałem zlecić takie prace, bo ciężko było mieszkać z urywającym się ze ściany tynkiem. Sam nie miałem czasu zajmować się takimi rzeczami, bo pracuję praktycznie od rana do nocy. Chyba musiałbym remont robić w środku nocy, co oczywiście jest nie możliwe. Dzisiaj nie trzeba się takimi pracami zajmować samodzielnie. Można skorzystać z usług firmy, która wykonuje remonty mieszkań i domów. I ja właśnie tak zrobiłem.

Każdy remont wiąże się z dużym sprzątaniem

sprzątanie po remoncie LublinZnalazłem do prac remontowych firmę, która oferowała swoje usługi w trybie „pod klucz”, czyli robili wszystko na gotowe. Ja oczywiście dałem im drugi komplet kluczy, żeby mogli remontować moje mieszkanie nawet wówczas, jeśli nie ma mnie w domu. A przy remoncie raczej nie mogłem pracować w domu, bo pracuję przy laptopie. Pracę skutecznie uniemożliwiłby mi hałas i unoszący się wszędzie kurz. Na czas remontu wróciłem więc do biura, a firma remontowała sobie wszystko bez mojej obecności. A kiedy remont się skończył to umówiłem się tylko na odbiór kluczy i zapłacenie rachunku. Przyznam szczerze, że mieszkanie wyglądało jak nowe kupione prosto od dewelopera. Natomiast okazało się, że po tym remoncie mam naprawdę sporo sprzątania. Firma remontowa ogarnęła wszystko z grubsza, ale i tak pracy przy sprzątaniu było mnóstwo. Tego też nie miałem czasu zrobić samodzielnie, więc szybko znalazłem w telefonie firmę oferującą profesjonalne sprzątanie po remoncie Lublin i powiedziałem, że potrzebuję skorzystać z ich usług na wczoraj. Na szczęście mieli jakiś wolny termin na następny dzień, więc udało mi się od razu ten termin zarezerwować. Firma sprzątająca zajęła się wszystkim równie profesjonalnie jak firma remontowa. W jeden dzień moje mieszkanie odzyskało swój dawny blask. Teraz mogę powiedzieć, że mieszkanie naprawdę wygląda jak oddane do użytku przez dewelopera. Za sprzątanie zapłaciłem kilkaset złotych, ale w pracę zaangażowanych było kilka osób. Dopiero teraz odzyskałem stan równowagi po tych wszystkich zawirowaniach i pracach remontowo – porządkowych.

Nie ma takiej możliwości, żeby zrobić remont domu lub mieszkania bez bałaganu. Remont zawsze wiąże się z koniecznością generalnych porządków. Tego się nie uniknie, bo przy remoncie nie tylko się kurzy, ale bardzo często również pyli. Jeśli samemu nie chce się sprzątać po remoncie to można w tym celu wynająć firmę oferującą profesjonalne sprzątanie. Są nawet firmy, które specjalizują się w usługach czystościowych po remontach.