Na świecie jest ponad 60 krajów, w których na co dzień używa się języka angielskiego. W większości z nich pełni on funkcję oficjalnego lub półoficjalnego. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że jest to język, w którym najłatwiej się porozumiewać osobom różnego pochodzenia. Co najmniej 500 milionów osób komunikuje się w tym języku, a wartość błyskawicznie się zwiększa. Zdolność posługiwania się językiem angielskim rozwijana jest już w młodym wieku. Dlaczego?

Czy nauka angielskiego jest droga?

angielski - dofinansowanie na naukęDzieci najszybciej przyswajają wiedzę, przesadnie się przy tym nie skupiając. Właśnie dlatego coraz więcej placówek edukacyjnych wybiera naukę tego języka w przedszkolach i zerówkach. Dalej praktykowany jest w szkołach podstawowych, średnich i na uniwersytetach. Jest on przedmiotem obowiązkowym w polskich szkołach, dlatego każdy uczeń z pewnością wyniesie co najmniej podstawową znajomość języka. Niektórym zależy jednak, by wiedzę rozwijać do stopnia zaawansowanego, aby w przyszłości móc z łatwością porozumiewać się z osobami obcego pochodzenia, móc się wyprowadzić czy znaleźć pracę za granicą. Osoby, które biegle posługują się językiem angielskim, mają szerokie możliwości związane z zawodem. Popularnością cieszy się między innymi tłumacz, przewodnik czy przedstawiciel handlowy. Wiele przedsiębiorstw o międzynarodowym zasięgu zatrudnia na wysokie stanowiska osoby, które znają język angielski, dlatego jest on bez wątpienia sporym atutem. Osoby, które nie przykładały się w szkołach do nauki języka, nie muszą przekreślać swoich marzeń – istnieje również możliwość zrobienia kursów. Organizowane są one przez specjalistów w różnych placówkach odpłatnie. Kursanci mogą rozpocząć naukę od stopnia podstawowego lub zaawansowanego. W zależności od długości kursu i sposobu nauki (stacjonarnie lub zdalnie) zapłaci się za niego inaczej. Zazwyczaj cena waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy za cały kurs, choć są również spore zniżki na język angielski – dofinansowanie na naukę można otrzymać z unijnych dotacji i nie tylko. Zazwyczaj pokrywa ono całość lub dużą część ceny kursu.

Warto rozwijać swoją wiedzę, gdyż znajomość języka angielskiego z pewnością przyda się bez względu na określone cele w życiu. Niektóre firmy oferują wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowań, przez co nauka jest tania i przyjemna. Na kursy i szkolenia z angielskiego można zapisać się indywidualnie bądź grupowo, dlatego jest to również świetna propozycja dla szefów przedsiębiorstw, którym zależy, by podnieść kompetencje swojego zespołu.