Lawetowanie to nić innego jak umieszczenie przez upoważnione do tego osoby uszkodzonych pojazdów, lub pojazdy, które trzeba przetransportować po zakupie. Wiadomo, że ludzie kupują samochody, motory czy też pojazdy rolnicze i ktoś musi im jakoś je dostarczyć. Wiadomo, że tak dużego gabarytu nie zapakujemy w kartonik i nie wyślemy pocztą. Dlatego właśnie do tych celów są tworzone pojazdy dużych niekiedy gabarytów zwane lawetami. Takie lawety potrafią jednocześnie przewozić kilka pojazdów naraz, jeśli jest taka potrzeba.

Nasza przygoda z lawetą

szczecin - lawetyZ taką często niestety przykrą sytuacją, kiedy musimy skorzystać z lawet możemy spotkać niemal wszędzie. Może nam się to przytrafić w różnych sytuacjach i miejscach na ulicy. Możemy w czasie wyjazdu mieć taki nieszczęśliwy wypadek i wówczas blisko miasta szczecin – lawety pomogą nam odtsawić nasze niesprawne auto do mechanika. Lawetowaniu podlegają nie tylko pojazdy które uległy awarii, czy miały stłuczkę, ale również sprawne auta. Na ten przykład można tu wskazać samochody, które są nowe, dopiero co wytworzone, przecież takie auta często są robione nie w naszym kraju. Wiele marek jest sprowadzanych z zagranicy i to właśnie, dzięki lawety te auta trafiają do serwisów danej marki. Oczywiście są one wyposażone w odpowiednie pasy i zabezpieczenia, które pomagają w utrzymaniu takiego pojazdu, czy maszyny w bezruchu, tak żeby w czasie transportu nie uległy zniszczeniu czy uszkodzeniu. Dlatego są tworzone lawety o dużych gabarytach, żeby były w stanie przewieść nie jeden a kilka samochodów. Często jadąc jakąś droga zwłaszcza autostradą widzimy takie duże auta, które przewożą wiele samochodów, posiadają one nieraz ze dwa takie piętra. Są świetnym rozwiązaniem bo kiedy jakiś serwis zamówi konkretna markę aut nie dostanie jednego. Za jakiś czas następny tylko od razu może zamówić większą liczbę takich samych lub różnych aut. Lawetowanie to nic innego jak przewiezienie auta sprawnego lub uszkodzonego z miejsca A do miejsca B. Firmy, które zajmują się takimi usługami robią wszystko żeby być dostępni 24 na dobę.

Dzięki dostępności firm, które świadczą usługi lawetowania, nie musimy popadać w zakłopotanie jeśli coś się stanie z naszym autem. Najważniejsze żebyśmy sobie gdzieś zapisali w notatniku przynajmniej jeden numer na lawetę, gdyż nie wiemy co nas może czekać na drodze. Zawsze możemy wpaść w jakieś tarapaty i nie zawsze musimy mieć dostęp do internetu. Warto też zadbać o taką opcję w czasie ubezpieczania swojego auta, żeby była opcja lawetowania do jakichś kilometrów, to też firmy i ubezpieczalnie uwzględniają w umowach.