Jednym z najskuteczniejszych sposobów reklamowania swojej firmy i utrwalania jej identyfikacji wizualnej pośród klientów jest oklejenie samochodu odpowiednimi naklejkami wielkoformatowymi. Takie naklejki muszą być oczywiście indywidualnie zaprojektowane dla firmy, której samochód będzie nimi oklejony. Profesjonalnym oklejaniem samochodów zajmują się agencje reklamowe przy współpracy z drukarniami. Bo projekt i wykonanie jest po stronie firmy reklamowej, ale wyprodukowanie naklejek zleca się drukarniom.

Ile kosztuje oklejenie samochodu?

oklejanie aut w PoznaniuZ takiej formy reklamy może skorzystać dosłownie każdy. Wystarczy mieć do tego swój samochód firmowy. Jeśli samochody są w leasingu to na oklejenie potrzebna będzie pisemna zgoda firmy leasingowej. Uzyskanie takiej zgody jest po stronie użytkowników samochodu, ale firma reklamowa nie będzie tego weryfikować. Oklejenie auta to jedna z najtańszych form reklamy dla firmy, dlatego z tej możliwości skorzystać mogą nawet najmniejsze firmy. Przejdźmy teraz do konkretnych informacji dotyczących kosztów takiej reklamy na samochodzie. Pewna duża firma, która oferuje oklejanie aut w Poznaniu liczy sobie za tą usługę około trzystu złotych za metr kwadratowy zrobionej na gotowe powierzchni reklamowej. W ramach tej ceny klient otrzymuje również zrobienie projektu takiej grafiki, co jest szczególnie istotne głównie dla małych firm, które nie posiadają profesjonalnej kreacji graficznej dla swojej firmy. Wspomniana firma reklamowa za tą cenę oferuje kompletny projekt, wydruk okleiny i oczywiście jej naklejenie na samochodzie. Warto tutaj przestrzec przed różnymi ofertami za kilkanaście złotych za samą naklejkę. Takie propozycje też się zdarzają, ale nikt nam wtedy niczego nie zaprojektuje. A reklama na samochodzie ma sens tylko wówczas, kiedy zrobiona jest profesjonalnie. Tylko taka reklama jest w stanie przyciągnąć wzrok potencjalnych klientów. Również duże firmy, które oklejają swoje firmowe floty, korzystają z usług jedynie najlepszych firm reklamowych.

Reklamowanie swojej firmy na własnym samochodzie jest naprawdę najtańszą i bardzo skuteczną formą działań marketingowych. Za zaprojektowanie, wyprodukowanie i naklejenie reklamy płaci się tylko raz. A potem można jeździć oklejonym samochodem i prezentować swoją reklamę wszędzie tam, gdzie tylko pojawia się nasz samochód. Małe firmy korzystają z oklejenia samochodu jako formy reklamy. Duże firmy utrwalają w ten sposób świadomość swojej marki poprzez prezentowanie swojego logo i szaty graficznej.