Byłem niegdyś świadkiem sytuacji, że na imprezę organizowaną przez pewne stowarzyszenie krzewiące ideę weganizmu wniesiono na salę gorące, buchające parą dania mięsne. Jakież było zaskoczenie kucharzy, kiedy dowiedzieli się, że impreza, na którą przyszykowali soczyste dania mięsne jest imprezą wegańską. Po usłyszeniu tego typu historii nasuwa się pewna myśl. Firma cateringowa nie jest jedynie firmą świadczącą usługi kulinarne, ale jest firmą doradczą i od jej doboru w bardzo dużej mierze może zależeć powodzenie różnego rodzaju eventów.

Catering i standard organizacyjny

firma cateringowa warszawaChyba nie muszę dodawać, że w radykalnych środowiskach wegańskich, widok gotowanego, usmażonego czy duszonego mięsa powoduje bardzo zdecydowane odruchy bezwarunkowe, zarówno w sensie werbalnym, mimicznym i fizjologicznym? Cała impreza została tym jednym wydarzeniem, stosunkowo niewielkim z punktu widzenia osoby spożywającej produkty mięsne i pochodzenia zwierzęcego, naznaczona jako nieprofesjonalna, a przez niektórych owy incydent został określony jako prowokacja. Firma cateringowa ma przed sobą zdecydowanie trudniejsze zadania niż mechaniczne przynoszenie żywności. Firma cateringowa z prawdziwego zdarzenia powinna nam doradzić nie tylko w zakresie menu, ale także dostosować rodzaj preferowanej żywności do rodzaju imprezy. Jeżeli przedmiotem organizacji cateringu będzie późnowieczorny bankiet połączony z charytatywną licytacją to firma cateringowa może nam doradzić catering finger food. Bankiet jest wydarzeniem towarzyskim, w trakcie którego goście licznie się przemieszczają. Późna pora wpływa na konieczność dostosowania menu. Jest to czas, w którym metabolizm zwalnia i szykuje się do spoczynku. Jeżeli na imprezie nie będzie alkoholu to również pozbędziemy się jednego z elementów potęgującego głód. Są to strategie organizowania imprez, które powinna nam przekazać każda dobra firma cateringowa Warszawa to miejsce, gdzie znajdziemy dużo fantastycznych firm cateringowych, które nie tylko zadbają o to, żeby nasz catering był pyszny i oryginalnie podany, ale również żeby współgrał z naturą okoliczności w jakich dana impreza się odbywa.

Różnego rodzaju faux pas, w towarzystwie, na którym nam zależy, może zostać odebrane w różny sposób. Rodzina i przyjaciele mogą podejść do tematu z wyrozumiałością, natomiast w przypadku spotkań biznesowych, nieumiejętność zorganizowania cateringu na poziomie i dostosowanego do ducha okoliczności może być pociągnięte do szerszego zakresu odpowiedzialności. Stąd wybór firmy cateringowej może mieć fundamentalne znaczenie dla powodzenia pewnych sytuacji biznesowo-towarzyskich.