• Post author:
  • Post category:Usługi

Zakup nowego sprzętu, wykonywanie remontu, czy inne nagłe wydatki bardzo często związane są z koniecznością wyłożenia dużej sumy pieniędzy. Jeżeli dysponujemy oszczędnościami jesteśmy w stanie dokonać finansowania w sposób najmniej kosztowny. Niestety bardzo często zdarza się, że dokonanie finansowania pewnych wydatków wiąże się z koniecznością pozyskania środków z zewnątrz. W tym celu wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu lub pożyczki.

Możliwość wzięcia pożyczki pod zastaw

wysoka pożyczka pod zastaw w radomiuKredyty udzielane są wyłącznie przez banki. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową, a następnie przyznaje nam określoną kwotę w ramach umowy kredytu. Podobnie wygląda kwestia brania pożyczki w banku. Inną możliwością jest wzięcie pożyczki w firmie pożyczkowej. Odbywa się to jednak na nieco innych warunkach. Firmy pożyczkowe nie zawsze badają naszą zdolność kredytową. Jednocześnie bardzo często oferują atrakcyjne warunki dla nowych klientów. Nieraz warunkiem uzyskania pożyczki jest oddanie jakiegoś przedmiotu w zastaw. Jest to niejako zabezpieczenie materialne dla firmy pożyczkowej w sytuacji, gdybyśmy mieli problem ze spłatą zobowiązania. W takim wypadku firma pożyczkowa dokonuje zbycia danego przedmiotu, a z uzyskanych w ten sposób środków spłaca nasze zobowiązanie. Oczywiście przedmiot zastawu nie zawsze jest w stanie pokryć całą kwotę pożyczki. Wszystko zależy od wysokości pożyczonej kwoty. Im wyższa kwota pożyczki tym bardziej wartościowy przedmiot zastawu jest wymagany. Wysoka pożyczka pod zastaw w radomiu jest oferowana przez bardzo dużą liczbę firm, czy lombardów. Niektóre firmy pożyczkowe są dość dobrze znane klientom, inne nie są aż tak rozpoznawalne. Przed uzyskaniem środków z tytułu umowy pożyczki firma pożyczkowa może nas poprosić o przedstawienie zaświadczenia o dochodach za ostatnie trzy miesiące, a także wskazanie jaki przedmiot zaoferujemy w zastaw. Na ogół firmy posiadają pewien katalog przedmiotów. Mogą być to różnego rodzaju numizmaty, samochód, czasem jakiś bardziej wartościowy sprzęt RTV lub AGD.

Wszelkie informacje na temat wymagań, jakie musimy spełnić, aby uzyskać pożyczkę będą zawarte w ramowej umowie pożyczki. Jest to niezwykle ważny dokument. Jeżeli nie spełnimy określonych tam warunków firma pożyczkowa może nam odmówić udzielenia pożyczki. Z tego też powodu należy dokładnie zapoznać się z ofertą oraz warunkami, jakie stawia dana firma. Pozwoli nam to na przygotowanie odpowiednich środków do tego celu. Decyzja odmowna ze strony firmy pożyczkowej może sprawić, że będziemy musieli poszukać innej firmy lub wziąć mniejszą pożyczkę.