Myślę, że każdy z nas podczas upałów zastanawia się jak szybko i skutecznie się ochłodzić. Większość z nas spędza cały dzień przed wiatrakiem z zimnym napojem mając nadzieje, że to wystarczy. Na szczęście technologia cały czas idzie do przodu, a ludzie mają coraz więcej genialnych pomysłów, które ułatwiają nam codzienne życie.

Bramki kontra temperatura

bramki wodneCo to właściwie znaczy? Bramki wodne to innowacyjne rozwiązanie, które ma wielu odbiorców w różnego rodzaju miejscach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. W czasie wysokich temperatur pojawia się ich coraz więcej w miastach na przykład w parkach, na deptakach, a nawet przy galeriach handlowych w Polsce oraz całej Europie. Są one automatyczne lub obsługiwane ręcznie. Co ciekawe nie potrzeba do ich podłączenia nic nadzwyczajnego, wystarczy standardowy kran lub dostęp do hydrantu, więc tak na prawdę jeśli ktoś ma możliwość może to zamontować u siebie w ogródku. Dodatkowym atutem konstrukcji jest to, że nie ma potrzeby montowania systemu odprowadzającego wodę. Ta pod wpływem wysokich temperatur sama odparowuje. Takie kurtyny wodne przynoszą ulgę w letnie upały pomagając ochłodzić organizm. To są wręcz setki ludzi dziennie, które korzystają z takiego udogodnienia. Taka mgiełka to wręcz coś idealnego dla każdego, szczególnie dla ludzi, którzy nie mają możliwości ochłodzić się w inny sposób w domu na własną rękę. Przy okazji korzystania z nich można się dodatkowo świetnie bawić. Szczególną frajdę mają małe dzieci, które wręcz uwielbiają biegać pod strumieniem chłodnej wody, oraz nasze pupile, które podczas takich upałów również potrzebują ochłodzenia. Przyznam szczerze, że ja codziennie uwielbiałam chodzić w gorące dni z moim czworonogiem pod kurtyną wody w moim mieście, aby się schłodzić i dobrze razem bawić. Ja to uwielbiam myślę, że mój psiak też! Najlepsze jest to, że informacje o położeniu takich miejsc w danym mieście łatwo można znaleźć w internecie co jest dużym udogodnieniem. Zamiast jeździć i szukać kurtyn wodnych po mieście wystarczy, że wpisze odpowiednią frazę w przeglądarkę. 

Długo można by opisywać zalety takich rozwiązań. Uważam, że takie natryski powinny pojawiać się w każdym mieście, aby dostęp do nich był na wyciągnięcie ręki dla każdego. Szczególnie, że taki system pomaga przetrwać każdy upalny dzień. A co najważniejsze można miło się przy tym bawić z rodzina i bliskimi. Dodatkowo chroniąc się przed przegrzaniem i udarem słonecznym, na co szczególnie powinni uważać ludzie starsi oraz dzieci.