Maluchy zaraz po przyjściu na świat są narażone na dużą ilość bodźców, co powoduje u nich niepokój i rozdrażnienie. Najbezpieczniej czują się w towarzystwie swojej mamy. Jej głos i dotyk działają uspokajająco, pomagają zaadoptować się do nowej rzeczywistości. Wielu świeżo upieczonych rodziców stara się odpowiednio zadbać o swoją pociechę, dlatego starannie komponuje wyprawkę niemowlęcą jeszcze przed narodzinami maluszka.

Zalety smoczków dla niemowląt

jaki smoczek wybrać dla niemowlakaNiektórzy z nich decydują się na stosowanie smoczków, które mają za zadanie uspokoić płaczącego malucha, zaspokoić jego potrzebę ssania,. Wysokiej jakości smoczek powinien być dopasowany do buzi malucha, najlepsze są te o kształcie spłaszczonej wisienki. Dzięki temu nie zaburzają one naturalnego rytmu ssania, wspierają prawidłowy rozwój aparatu mowy. Wielu rodziców starannie szuka różnych informacji i zastanawia się, jaki smoczek wybrać dla niemowlaka. W sklepach znajduje się bowiem bogaty asortyment tego typu produktów, co sprawia, że często mogą mieć trudności z dokonaniem odpowiedniego wyboru. Dzieci mają bardzo rozwiniętą potrzebę ssania, dzięki czemu mogą pić mleko z piersi lub butelki. Mimo tego, iż opinie na temat używania smoczków są różne, to jednak wielu opiekunów się na nie decyduje, gdyż świetnie sprawdzają się w pierwszych miesiącach życia maluchów. Odpowiednio dobrany smoczek jest bezpieczny, zaspokaja poczucie bezpieczeństwa. Mamy, które zdecydują się na karmienie naturalne, powinny podać smoczek jak najpóźniej, gdyż zbyt wcześnie podany może zaburzyć naturalny odruch ssania, spowodować problemy z laktacją. Potrzeba ssania z każdym miesiącem maleje, co sprawia, że w przypadku półrocznego malucha można już starać się o odstawienie smoczka. Im wcześniej pozbędziemy się tego popularnego uspokajacza, tym łatwiej będzie nam oduczyć malucha korzystania z niego.

W sklepach znaleźć można różnego rodzaju smoczki, wykonane z kauczuku, silikonu, o różnych kształtach i kolorach. Wysokiej jakości produkt jest bezpieczny, nie zawiera szkodliwych substancji. Ważne jest, by dbać o jego higienę, regularnie sterylizować, co jest szczególnie ważne w pierwszych dniach po narodzinach. Smoczek jest bez wątpienia jednym z pierwszych zakupów dla dziecka, na który decydują się rodzice. Jest to doskonały sposób na uspokojenie malucha, ułatwia zasypianie. Każdy z rodziców powinien samodzielnie dokonać decyzję, czy będzie podawał go swojej pociesze. Właściwie dobrany z pewnością ułatwi rodzicielstwo, pomoże maluchowi się wyciszyć i uspokoić.