• Post author:
  • Post category:Moda

Często mówi się, że biżuteria jest tak naprawdę dedykowana każdemu. Stanowi uzupełnienie każdej stylizacji. Może przybierać formy kolczyków, bransoletek, czy łańcuszków. Oczywiście w ofertach sklepów znajduje się wiele modeli do wyboru. Tymi bardzo popularnymi ostatnio stały się elementy biżuterii z motywami religijnymi. Krzyżyki, medaliki z Matką Bożą, czy Panem Jezusem są często wybierane i zestawiane z innymi wyrobami biżuteryjnymi. Można je kupić dla siebie oraz w formie prezentu dla bliskiej osoby.

Złoty łańcuszek jako prezent

piękne złote łańcuszki z krzyżykiemBiżuterię z motywem religijnym można nosić na co dzień. Choć dość często wręcza się ją z konkretnej okazji, na przykład I Komunii Świętej lub Chrztu. Zgodnie z tradycją, medalik często jest wręczany przez matkę chrzestną, ale nie jest to reguła. Na taki prezent decydują się również dziadkowie lub rodzice. Wszystkie piękne złote łańcuszki z krzyżykiem stanowią symbol wiary oraz ozdobę. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości kruszcu, nie ma obaw, co do powstawania przebarwień na ich powierzchni. Można wybrać różne rodzaje splotów – od bardzo cienkich do nieco grubszych. Te pierwsze będą lepiej pasowały do dziewczynek, dla chłopców natomiast najczęściej wybiera się grubsze łańcuszki. Kupując prezent w takiej formie, warto zadbać o odpowiednie opakowanie. Najlepiej w kolorze białym, z napisem odnośnie danej uroczystości. Niekiedy sprzedawcy oferują również dodatkową usługę w postaci dedykacji na pudełku, bądź medaliku, czy krzyżyku. W ofertach znajdują się także łańcuszki różniące się długościami. W większości jednak, przy zapięciach znajdują się dodatkowe kawałki, które umożliwiają regulację biżuterii. Złotych łańcuszków nie trzeba zdejmować do kąpieli, metal szlachetny jest odporny na działanie wody oraz innych czynników. Najczęściej również nie powoduje uczuleń i prezentuje się nienagannie, niezależnie od czasu, przez jaki jest noszony. W przypadku prezentu w postaci łańcuszka z okazji Chrztu, należy poczekać na jego założenie, aż dziecko podrośnie.

Wybór złotych łańcuszków z krzyżykami jest bardzo duży. Bliskie osoby mają ogromne dylematy, który będzie odpowiedni. Prawda jednak jest taka, że każdy symbol wiary będzie spełniał swoją rolę. Dodatkowo, tak podniosła okazja, jaką jest I Komunia lub Chrzest należy uwiecznić nie tylko na fotografii, czy nagraniu. Każde dziecko powinno mieć fizyczną pamiątkę z tak ważnych dni – łańcuszek z krzyżykiem wykonany ze złota jest tego dobrym przykładem. Zwłaszcza, gdy na opakowaniu lub krzyżyku pojawi się personalizacja w postaci dat tych wydarzeń.