Wraz z nadchodzącym okresem zimowym z półek sklepowych znikają coraz szybciej pudełka z herbatą. O ile w lecie nie mieliśmy ochoty na ciepłe płyny i wypijaliśmy litry wody, najlepiej schłodzonej, tak zima jest okresem kiedy do łask wracają najróżniejszego rodzaju herbaty. Warto wyrobić w sobie nawyk picia tego napoju nie tylko w zimie, ale przez cały rok, ze względu na właściwości, które posiadają różnego rodzaju herbaty. Jeśli więc nie wyobrażasz sobie wieczoru bez kubka ciepłej herbaty, z pewnością powinieneś poczytać o właściwościach różnych odmian

Lecznicze właściwości białej herbaty

biała herbata - sklepBiałą herbata uważana jest za jedną z najzdrowszych herbat, a za najbardziej wartościową wśród nich uchodzi Bai Hao Yin Zhen, która składa się wyłącznie z pączków kwiatowych. Lista właściwości białej herbaty jest bardzo długa: pomaga chronić przed coraz częściej pojawiającymi się nowotworami, zapobiega chorobom układu krążenia, zapobiega rozwojowi astmy oraz chorobom skóry. Swoje właściwości zawdzięcza m. in znajdującej się w niej witaminie C, dzięki czemu picie jej wzmacnia organizm, łagodzi napięcie, pomaga rozładować stres, a przede wszystkim ma właściwości uodparniające. Będzie ona zatem świetną opcją w okresie wzmożonej zachorowalności i z pewnością nie raz uratuje nas przed przeziębieniem, które dopada prawie całe społeczeństwo w okresie jesienno- zimowym. Jeśli chcemy, aby w naszym domu zagościła biała herbata – sklep internetowy, z pewnością nie jeden oferuje szeroki wybór produktów. Mamy więc możliwość zakupu różnych odmian białej herbaty. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę na wiarygodność sklepu. Sprawdzimy go po opiniach klientów, którzy już skorzystali z jego produktów. Czytajmy również składy i wybierajmy z głową. W wielu miastach do dnia dzisiejszego istnieje chociaż jeden sklep zielarki. To tam warto również wybrać się w poszukiwaniu idealnej dla siebie białej herbaty i popytać o poradę pracującego w nim sprzedawcy, którego wiedza z pewnością jest szeroka.

Jeśli zatem wraz z każdym chłodniejszym dniem liczba herbat w ciągu dnia wzrasta może warto zastanowić się nad tym co pijemy oraz urozmaicić trochę nasze menu. Z pewnością nasze kubki smakowe będą nam wdzięczne, ale również organizm odwdzięczy się coraz lepszą kondycją. Postawmy na napoje, które będą miały właściwości lecznicze, pielęgnacyjne, wiele herbat bowiem może nawet wpływać na naszą cerę, paznokcie a nawet włosy. Wiele roślin posiada bowiem działania pobudzające nasze komórki do regeneracji, a włosy do szybszego wzrostu.