Jeszcze niedawno przekłuwaniem uszu zajmowali się zwykli ludzie, którzy w tym celu używali spirytusu, schłodzonego ziemniaka i odkażonych kolczyków. Dziś takich praktyk raczej nie stosuje, zwłaszcza w przypadku dzieci. Szybkie przekłuwanie uszu jest dziś zadaniem kosmetyczki, która robi to w salonie lub też w domu za pomocą specjalistycznego sprzętu, potocznie nazywanego pistoletem. Biorąc pod uwagę fakt, że dziewczynkom przekłuwa się uszy coraz wcześniej, nawet gdy mają zaledwie kilka miesięcy, robienie tego starymi domowymi sposobami, nie byłoby zbyt rozsądne. Na szczęście, każda kosmetyczka jest odpowiednio przeszkolona, aby zrobić to w sposób szybki i bezbolesny.

Jak wygląda zabieg przekłuwania uszu?

szybkie przekłuwanie uszu w poznaniuMimo, iż obecnie zabieg przekłuwania uszu najczęściej przeprowadza się za pomocą pistoletu, nawet ta metoda może mieć swoje wady. Chociaż jest to szybka opcja i dzięki nie można przekłuć dwoje uszu na raz, profesjonaliści wskazują, że tak naprawdę tkanka jest podczas tego zabiegu rozrywana a nie przekłuwana, co może wydłużać proces gojenia się ran. Dodatkowo zdezynfekować sam pistolet jest dość trudno, więc nigdy nie wiadomo czy jest on sterylnie czysty a nieprawidłowa dezynfekcja połączona z dłuższym czasem gojenia może prowadzić do rozwinięcia się infekcji lub zapalenia. Dlatego, biorąc pod uwagę te niedogodności, piercerzy, czyli osoby profesjonalnie zajmujący się przekłuwaniem ciała, wykorzystują w tym celu igły. Na czym polega ta metoda i jakie są jej zalety? Jak sama nazwa wskazuje to przekłucie ucha za pomocą specjalnej igły, która w środku jest pusta, a na jej końcu znajduje się wenflon. Jest to bezpieczniejsza opcja z uwagi na większą sterylność, jednak zbieg trwa dłużej i może być odrobinę bardziej bolesny. Wadą tej metody w porównaniu do tej pierwszej jest również odrobinę wyższa cena. Ale na pewno fakt, że jest to dokładniejszy sposób i bezpieczniejszy przekona wielu. Jeśli interesuje nas szybkie przekłuwanie uszu w Poznaniu, nie ma lepszego miejsca, aby podjąć się takiego zabiegu, nie zależnie od wybranej metody.

Zanim zdecydujemy się poddać dziecko takiemu zabiegowi, pamiętajmy, że przekłuwanie uszu to może i prosty zabieg ale jednak na całe życie. Warto wiedzieć, że nie powinno się przekłuwać uszu niemowlętom, ponieważ często one dotykają uszu, mogą być ciekawe i ściągać je, co może skończyć się połknięciem kolczyka lub zadławieniem. Lepiej więc odłożyć wizytę u kosmetyczki lub w salonie piercingu na później, gdy dziecko urośnie i będzie świadome tego co ma się wydarzyć.