Planując remont lub wykończenie mieszkania lub dowolnego lokalu użytkowego warto rozglądnąć się za technologiami wykraczającymi poza tradycyjne. Na rynku dostępne są od jakiegoś czasu bardzo efektowne sufity naciągane przewyższające estetyką dotychczas wykonywane z płyt kartonowo gipsowych. W Polsce działa obecnie bardzo duża liczba firm wytwarzających znakomite sufity tego rodzaju z najlepszych dostępnych materiałów.

Duża różnorodność sufitów napinanych

sufity napinaneDobra aranżacja lokalu dla wielu osób ma zasadnicze znaczenie i są one w stanie poświęcić bardzo wiele czasu na wybór odpowiednich materiałów. Na rynku dostępnych jest ogromna liczba rozwiązań materiałowych dlatego dobranie ich do danego projektu jest tak trudne. W przypadku gdy inwestor zastanawia się z czego i jak wykonać sufit nasuwa się jedno, uniwersalne rozwiązanie jakim są sufity napinane oferowane w wielu wariantach. I właśnie mnogość dostępnych rodzajów sufitów napinanych jest ich bardzo mocną stroną. Producenci wykonują sufity niemal w każdym kolorze i wersji pasującej do danej aranżacji. Dla tej technologii nie ma znaczenia czy zamawiający jest wielbicielem stylu tradycyjnego czy też bardziej odważnego, a nawet ekstrwaganckiego. Polscy producenci sufitów napinanych oferują pełną gamę usług od doradczych po montaż, pracują na materiałach dostarczanych przez światowych liderów w branży powłok sufitowych. Kluczowym elementem sufitu napinanego jest powłoka. Producenci mają do dyspozycji powłoki sufitowe z PVC, tkanin poliestrowych i tkanin satynowych. Coraz częściej oprócz sufitów napinanych wykonuje się również napinane ściany. Zaletą sufitów napinanych jest ich bardzo szybki montaż nie wykluczający pomieszczenia z użytkowania. Wśród innych ważnych dla użytkownika cech jest odporność sufitów na czynniki zewnętrzne panujące w lokalu. Żywotność powłok sufitowych jest obliczana nawet na kilkadziesiąt lat bez konieczności przeprowadzania prac renowacyjnych. Za powłokami sufitów napinanych bardzo szybko ukryjemy wszystkie mankamenty starego sufitu wraz z elementami instalacyjnymi jak rury i przewody. Oprócz tego uzyskamy barierę izolacji akustycznej i cieplnej.

Wśród najczęściej wybieranych przez klientów modeli sufitów napinanych są jednobarwne, klasyczne powierzchnie. Jednak dla nieco odważniejszych klientów są bardzo ciekawe rozwiązania w postaci sufitów z nadrukiem dowolnej grafiki czy zdjęcia. Dostępne są również modele wielopowłokowe o bardzo futurystycznych kształtach. Nieodzownym elementem sufitu napinanego jest oświetlenie dostępne w wielu wariantach.