Miłośnicy piwa w Polsce stanowią bardzo dużą grupę ludzi, którzy kochają delektować się tym napojem. Piwo w naszej kulturze ma bardzo długą tradycję, a na terenie kraju znajduje się wiele dobrych browarów, które są cenione na całym świecie. To sprawia, że tradycja piwa w Polakach kwitnie i widać to coraz bardziej. Posiadamy ulubione marki, coraz częściej pijemy piwo z lokalnych browarów i uwielbiamy posiadać gadżety związane z piwem.

Wiele rodzajów kolekcjonerskich gadżetów piwnych

kolekcjonerskie gadżety piwnePrzywiązanie do marki piwa jest wyrażane na wiele sposobów. Oczywiście podstawowym i najważniejszym jest zakup i picie piwa danej marki, co wydaje się być oczywiste. Z czasem jednak miłośnikom konkretnej marki piwa zaczyna czegoś w życiu brakować. Chciałby się bardziej utożsamić z marką i wyrazić to w sposób namacalny. Najlepsze do tego celu są kolekcjonerskie gadżety piwne kupowane lub zdobywane w inny sposób przez miłośników danej marki. Takim podstawowym gadżetem, który każdy lubi mieć u siebie jest oczywiście kufel z logo danej marki. Można taki kufel nabyć często w zestawach promocyjnych lub po prostu zamówić sobie w sieci. Są to z reguły kufle w formie szklanek lub po prostu tradycyjny kufel ze szkła, chociaż najbardziej cenne eksponaty wykonane są nawet z palonego drewna. Oprócz kufli do gadżetów piwowarskich zaliczają się wszelkiego rodzaju otwieracze do piwa, najczęściej w formie breloczka. Elementem charakterystycznym takich otwieraczy są oczywiście wygrawerowane logo producenta piwa. Trzeba tutaj przyznać, że markowe otwieracze są naprawdę dobrej jakości, wykonane z grubej stali, deklasują chińską konkurencję bez walki. Często można także spotkać podkładki do piwa z wygrawerowanym logo, które podstawia się pod kufel. Takie najczęściej podstawiają nam kelnerzy w restauracjach i pupach. Oprócz tego typu standardowych gadżetów istnieje także całe mnóstwo innych. Koszulki, czapki, parasole, a nawet chusty i ręczniki. Wszystko co ma namalowane logo producenta piwa nadaje się do kolekcji prawdziwego piwosza.

Oddzielną kwestią jest zdobycie takich gadżetów. Pomijając zakupy w sieci, możemy wiele z takich gadżetów zdobyć bezpłatnie. Wystarczy tylko uczestniczyć w jakiejś akcji promocyjnej piwa, gdzie tego typu gadżety rozdawane są za darmo. Dzieje się to zazwyczaj przy okazji różnych wydarzeń, takich jak targi piwne, czy też wydarzenia rozrywkowe. Tak zdobyte gadżety cieszą najbardziej, nawet w stosunku do tych zakupionych. Wiele z nich można także zdobyć kupując promocyjne wielopaki piwa, które zawierają dodatkową niespodziankę.