Bez względu na to czy wyjeżdżamy do Niemiec w celu zatrudnienia, czy też planujemy osiąść tam na stałe wspólnie z rodziną, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, z jakimi trudnościami będziemy musieli zmierzyć się podczas pobytu za granicą, jednak najważniejsze jest, aby mieć wsparcie polskich specjalistów, którzy działają w Niemczech i doskonale orientują się we wszystkich przepisach obowiązujących u naszego zachodniego sąsiada. 

Niemieckie prawo karne i polski adwokat

polski adwokat w niemczech - prawo karneNajwiększe problemy występują w sytuacji, gdy obywatele Polski popadli w konflikt z niemieckimi organami ścigania. W takiej sytuacji konieczne jest wręcz wsparcie, które zapewni nam polski adwokat w Niemczech – prawo karne za granicą działa zupełnie inaczej niż w naszym kraju, dlatego warto mieć przy sobie profesjonalistę. Polski adwokat będzie w stanie reprezentować klienta przed urzędami oraz uczestniczyć w sądowych rozprawach oraz prowadzonych mediacjach z drugą stroną procesu. W kłopoty z prawem można niestety dosyć łatwo popaść podczas zagranicznej wycieczki oraz stałego pobytu. Niejednokrotnie dochodzi do bójek pomiędzy Polakami a obywatelami Niemiec czy innych państw, a także można doprowadzić do wypadku czy kolizji drogowej. Tego rodzaju sytuacje niestety zdarzają się wielu osobom przebywającym na obczyźnie, dlatego należy uważać i mieć namiary na sprawdzonego adwokata z Polski, który posługuje się biegle w mowie i piśmie językiem niemieckim oraz zna wszystkie prawa i obowiązki obcokrajowców. Oczywiście z pomocy kancelarii adwokackiej korzystają nie tylko pozwani, ale również, albo raczej przede wszystkim ofiary różnego rodzaju procederów, do których dochodzi za granicą. W dużej mierze są to problemy dotyczące zatrudnienia, m.in. nieodpowiedniego traktowania pracowników czy niewypłacania wynagrodzeń w terminie, a także miejsca zamieszkania, m.in. konfliktów z lokatorami, sąsiadami czy właścicielem mieszkania.

Najważniejsze, aby podjąć współpracę ze sprawdzoną i polecaną przez innych Polaków kancelarią, w której można liczyć na wsparcie i indywidualne podejście oraz zachowanie pełnej dyskrecji w czasie prowadzonej sprawy. To niezwykle ważne, ponieważ wiele sytuacji jest dosyć wrażliwych i trudnych dla obcokrajowców. Niektóre konsultacje są prowadzone stacjonarnie, a inne zdalnie w zależności od zakresu oczekiwanej pomocy i realizowanych usług, m.in. przetłumaczenia i wyjaśnienia otrzymanego pisma sądowego czy sporządzenia stosownego wniosku, pozwu lub apelacji.